Äri
Era
EURKM-ta
Kõik
Ostukorv
Kõik

Meie teatisest

1. PRIVAATSUSAVALDUS

See poliitika kirjeldab meie veebisaidi haldust seoses töötlemistoimingutega, mis puudutavad teie isikuandmeid meie järgmise veebilehe külastamisel:

www.elfadistrelec.ee

(edaspidi veebisait)

Täpsemalt käsitleb see ainult meie veebisaidi sisu ja see ei käsitle ühtegi teist veebisaiti, mida kasutajad võivad meie veebisaidil võimalikke välislinke klõpsates külastada.

Portaalis pakutavatele teatud teenustele või teabele võib kehtida erinev privaatsuspoliitika. Sellisel juhul väljastatakse eraldi privaatsuspoliitika.

„Teie" viitab selles privaatsusavalduses teile kui üksikisikule.

„Meie" viitab selles privaatsusavalduses teie isikuandmetega seoses andmetöötlejale.

1.1. MILLIST TEAVET KOGUTAKSE?

„Isikuandmed" viitavad teabele teie kohta.

Meie veebisaidi külastamisel võime koguda teie isikuandmeid järgmiselt:

(i) otseselt, paludes teil esitada andmeid. Kui kasutate mis tahes veebisaidi funktsiooni „Telli", võib teil olla vaja esitada kontaktandmeid ja teavet külastatava lehe või vaadatava sisu kohta;

(ii) kaudselt, näiteks küpsiste kasutamisega (vt kirjeldust allpool) veebisaidi teatud lehtede teiepoolse külastamise jälgimiseks (nt teie IP-aadress) ning muude tehniliste vahenditega teiepoolse veebisaidi kasutamise jälgimiseks.

Me ei kogu tundlikke andmeid veebisaidi kaudu.

1.2. KUIDAS ISIKUANDMEID KASUTATAKSE?

Teie isikuandmeid, mida selle veebisaidi kaudu kogutakse, võidakse töödelda ja kasutada:

• veebisaidi halduseks;

• teile teabe, toodete ja teenuste pakkumiseks teie taotlusel - näiteks veebisaidil nähtava sisu kohandamiseks spetsiaalselt teie vajadustele ning teie tagasisidele ja küsimustele õigesti reageerimiseks.

• Asjakohaste tootesoovituste pakkumiseks selle põhjal, mis toiminguid te meie veebisaidil tegite ja milliseid tooteid te näiteks välistel kolmanda isiku veebisaitidel esitatud reklaamides vaatasite. Lisateavet vaadake jaotisest 2.8.

1.3. KAS PORTAALIS KASUTATAKSE KÜPSISEID?

Küpsised on veebiserveri poolt kasutaja arvutisse saadetav ja seal talletatav teave.

Teavet küpsiste kohta, mida sellel veebisaidil kasutatakse, lugege jaotisest Elfa Distrelec ja küpsised, ja kui soovite küpsiste kasutamisest loobuda, muutke oma veebibrauseri sätteid (teavet selle toimingu kohta leiate veebisaidilt teie brauseris).

Kuid sellisel juhul pidage meeles, et selle veebisaidi sirvimine ja selle sisu kasutamine võib olla piiratud.

1.4. KUIDAS SAADA JUURDEPÄÄS ISIKUANDMETELE VÕI NEID MUUTA?

Teil on õigus nõuda juurdepääsu kõigile oma isikuandmetele, mida me kogume, vaidlustada nende töötlemist ja esitada kaebus.

Lisateabe saamiseks andmetöötleja tehtavate töötlustoimingute ja/või teie õiguste kasutamise kohta võtke ühendust andmetöötlejaga e-posti aadressil eesti@elfa.se

1.5. KAS ISIKUANDMED EDASTATAKSE TEISE RIIKI JA KAS NEED AVALIKUSTATAKSE TEISTELE ÜKSUSTELE?

Veebisait asub Euroopa Liidus (EL) olevas serveris ja Elfa Distreleci töödeldud andmeid ei edastata Euroopa Liidust välja.

Seoses meie kasutatavate kolmanda isiku tööriistade ja toodetega, mida pakub Google Ireland Ltd, pange tähele järgmist. Google Ireland Ltd võib teatud pseudonüümi all esitatavad või anonüümseks muudetud andmed, mida kogub Google Analytics ja töötleb Google Ireland Ltd., edastada aeg-ajalt Google LLC-le või muule Google’i üksusele, mis tegutseb väljaspool Euroopa Liitu nn kolmandates riikides. Lisateavet vaadake jaotisest 2.8.


1.6. KUI KAUA ISIKUANDMEID SÄILITATAKSE?

Teie isikuandmeid säilitatakse ainult seni, kuni see on siin privaatsusavalduses kirjeldatud eesmärkidel põhjendatult vajalik. Kui esitate vastava taotluse, kustutatakse teie isikuandmed veebisaidilt paari nädala jooksul pärast teie veebisaidilt lahkumist.

1.7. KES ON ANDMETÖÖTLEJA?

Teie isikuandmete andmetöötleja (edaspidi:andmetöötleja) on Distrelec Manchester Ltd registreeritud asukohaga 7. korrus, 2 St Peter's Square, Manchester, M2 3AA, Suurbritannia.

 

2. ELFA DISTRELEC JA KÜPSISED

Meie veebisaidid ja mobiilisaidid kasutavad küpsiseid teie veebikogemuse täiustamiseks. Kasutame ainult hädavajalikke küpsiseid, et saaksite veebisaiti sirvida ja selle funktsioone kasutada, nt saidi turvalistele aladele pääseda. Peale selle kasutame veel mittehädavajalikke küpsiseid. Kui nõustute meie küpsiste nõusoleku reklaamiriba kaudu mittehädavajalike küpsistega, et saaksite kasutada täiustatud funktsioone, ning mõõtmise ja optimeerimise küpsistega, kinnitate, et lubate meil neid küpsiseid kasutada vastavalt nende eeskirjade tingimustele.

2.1 Mis on küpsis ja kuidas Elfa Distreleci veebisait küpsiseid kasutab?

Küpsis on fail, mis sisaldab andmeid (tähtedest ja numbritest koosnev string). See fail saadetakse veebiserverist veebibrauserisse, kui te veebisaiti külastate, ja seejärel brauser salvestab selle. Vastav ID saadetakse seejärel tagasi iga kord, kui brauser taotleb serverist veebilehte.

Küpsised ei sisalda isikut tuvastada võimaldavat teavet. Kuid sellegipoolest on meil võimalik siduda teie kohta salvestatud isikuandmeid küpsistes talletatud teabega ja siduda need vastuvõetud teabega.

Me kasutame teiepoolsest küpsiste kasutamisest saadavat teavet järgmistel eesmärkidel.

 • Teie arvuti tuvastamiseks, kui te meie veebisaiti külastate.
 • Veebisaidi kasutajasõbralikkuse täiustamiseks.
 • Veebisaidi kasutamise analüüsimiseks.
 • Veebisaidi haldamiseks.
 • Pettuste vältimiseks ja veebisaidi turvalisuse suurendamiseks.
 • Veebisaidi isikupärastamiseks teie jaoks (pakkudes suunatud uudiseid, mis võivad teile huvi pakkuda).
 • Teie teekonna jälgimiseks meie veebisaidi läbimisel, mis võimaldab teatud funktsioonide kasutamist (nt toodete lisamine ostukorvi / eemaldamine ostukorvist, ostu lõpetamine kassas).
 • Asjakohaste tootesoovituste pakkumiseks selle põhjal, mis toiminguid te meie veebisaidil tegite ja milliseid tooteid te näiteks välistel veebisaitidel esitatud reklaamides vaatasite. Lisateavet vaadake jaotisest 2.8.

Kui lisate tooteid oma tellimuse vormile, kuid seejärel otsustate oma külastuse käigus oste mitte sooritada, salvestatakse tellimuse vormi viitenumber kasutajasõbralikkuse suurendamiseks küpsisesse, et saaksite vormi järgmise külastuse käigus uuesti kasutada.

2.2 Kas küpsiste aktiveerimine on ohutu?

Jah. Küpsised on vaid lühikesed andmestringid, mis ei ole võimelised iseseisvalt toiminguid tegema. Elfa Distrelec soovitab teil lubada veebibrauseritel meie veebisaidi küpsistega nõustuda.

2.3 Kuidas küpsiste sätteid muuta?

Saate igal ajal meie veebisaidil oma küpsiste seadeid muuta või meie veebisaidi jaluses oleva küpsiste nõusoleku reklaamiriba kaudu mittehädavajalike küpsiste nõusoleku tühistada või anda.

Küpsiste aktiveerimiseks võite järgida ka järgmisi suuniseid oma kasutatava brauseri kohta.

Microsoft Internet Explorer

 • Valige menüüs „Tööriistad" valik „Interneti-suvandid".
 • Klõpsake vahekaarti „Privaatsus".
 • Klõpsake menüüs „Sätted" nuppu „Standardne" (või liigutage liugur käsitsi valikule „Keskmine").
 • Klõpsake OK.

Mozilla Firefox

 • Avage menüü „Tööriistad".
 • Valige „Suvandid".
 • Valige ikoon „Privaatsus".
 • Klõpsake kastis, mis lubab veebisaitidel küpsiste kasutamise (valiku „Kasuta ajaloo kohandatud sätteid" all).
 • Klõpsake OK, et muudatused salvestada.

Google Chrome

 • Valige menüüs „Kohandamine ja juhtimine" valik „Seaded".
 • Leidke menüüs „Täpsemad seaded" (Privaatsus, Sisu seaded) jaotis „Küpsised".
 • Küpsiste kasutamise lubamiseks valige „Luba kohalike andmete seadistamine" (või „Luba kõik küpsised").
 • Klõpsake OK.

Safari

 • Valige „Safari > Sätted" ja klõpsake valikut „Privaatsus".
 • Määrake väljal „Blokeeri küpsised" kas ja millal peaks Safari veebisaidi küpsistega nõustuma.

2.4 Mis tüüpi küpsiseid kasutab Elfa Distrelec?

Saate määrata oma brauseri küpsistest keelduma (lisateavet selle kohta vaadake oma brauseri abitekstist). Pange tähele, et seda tehes ei saa te meie veebisaidi teatud isikupärastatud funktsioone enam kasutada.

2.5 Me kasutame kolme erinevat tüüpi küpsiseid

Seansi küpsised - need on ajutised failid, mis aktiveeritakse ainult siis, kui te meie veebisaiti külastate (seanss). Tavaliselt kustutab brauser need küpsised kohe brauseri sulgemisel.

Püsivad küpsised - need failid on aktiivsed pärast brauseri seansi lõppemist (nt kui registreerite end veebisaidil ja hiljem külastate seda saiti uuesti, tunneb veebisait teid ära ja kuvab vastava tervitusteate). Selline tegevus on võimalik tänu püsivatele küpsistele.

Kolmanda osapoole küpsised - meie veebisaidi kasutamisel võidakse teile edastada kolmanda osapoole teenusepakkujate küpsiseid. Kui külastate veebisaite, millel on manussisu, näiteks YouTube'i videod, võivad need veebisaidid teile küpsiseid edastada. Elfa Distrelec ei jälgi nende küpsiste sätteid. Soovitame küsida lisateavet nende küpsiste kohta vastavate kolmanda osapoole teenusepakkujate veebisaitidelt ja uurida välja täpsed suvandid nende haldamiseks.

Allpool on esitatud Elfa Distreleci kõige enam kasutatavate küpsiste loend koos selgitusega nende kasutusviisi kohta.

Küpsise tüüpTeenusEesmärk
Täiustatud funktsionaalsus
Nimetatakse ka „funktsionaalsusküpsisteks“. Need küpsised võimaldavad veebisaidil meelde jätta varasemad valikud, näiteks millist keelt eelistate, millisest piirkonnast soovite ilmateateid või milline on teie kasutajanimi ja salasõna, et saaksite automaatselt sisse logida.
Google GStaticGoogle kasutab seda domeeni staatilise sisu (JavaScript-kood, pildid ja CSS) ümberpaigutamiseks teisele domeeninimele, et vähendada ribalaiuse kasutamist ja suurendada võrgu jõudlust lõppkasutaja jaoks. gstatic.com on Google'i jaoks staatilise sisu edastamiseks kasutatav küpsiseta domeen. Üks kasu staatiliste komponentide majutamisest küpsiseta domeenis on see, et mõned vahendajad võivad keelduda küpsistega taotletud komponentide vahemällu salvestamisest.
Parcel LabsElfa Distrelec teeb koostööd Parcel Labs'iga, et tagada sujuvat tarnekogemust. Need küpsised võimaldavad meil jälgida teie seanssi seoses teie tellimuse ja tarnevõimalustega.
Mõõtmine ja optimeerimine
Nimetatakse ka „toimivusküpsisteks“. Koguvad need küpsised teavet selle kohta, kuidas te veebisaiti kasutate, näiteks milliseid lehti külastasite ja millistel linkidel klõpsasite. Ühtegi seda teavet ei saa kasutada teie tuvastamiseks. See kõik on kokku liidetud ja seetõttu anonüümseks muudetud. Nende ainus eesmärk on parandada veebisaidi funktsioone. See hõlmab kolmandate osapoolte analüüsiteenuste küpsiseid, kui need on mõeldud ainult külastatud veebisaidi omaniku kasutamiseks.
Google AnalyticsGoogle Analyticsi küpsised võimaldavad Elfa Distrelecil koguda teavet, kuidas külastajad veebisaiti kasutavad. Need jälgivad külastajate veebisaidile sisenemist ja sealt lahkumist ning nende vaadatavaid lehti ja tehtavaid toiminguid. Peale selle võimaldavad need Elfa Distrelecil parandada tootesoovituste asjakohasust teistel veebisaitidel (nt reklaamides). Lisateavet vaadake jaotisest 2.8.
ProductsupProductsup küpsised on andmed, mida internetibrauser salvestab kasutaja arvutisüsteemi. Küpsiseid saab edastada leheküljele, kui neid kasutatakse. Küpsised aitavad lihtsustada kasutajate jaoks veebisaitide kasutamist.
Google AppsGoogle Apps'i küpsiseid kasutatakse kasutaja eelistuste säilitamiseks, kasutaja kogemuse parandamiseks konkreetse sirvimissessiooni ajal ning Google'i teenuste jõudluse parandamiseks.
Microsoft ClarityNeed küpsised aitavad Distrelecil mõista, kuidas kasutajad meie veebisaiti erinevates seadmetes ja brauserites vaatavad ja kasutavad, ning koguda kasutajate arvamusi ja tagasisidet veebisaidi kasutamise kohta. Neid küpsiseid säilitatakse üks aasta.
Optimizely Optimizely on tööriist, mida kasutab Distrelec A/B testimiseks, et optimeerida veebilehe sisu, et parandada seeläbi kasutajakogemust.
Isikupärastatud sisu ja reklaam
Need küpsised jälgivad teie veebitegevust, et aidata reklaamijatel pakkuda asjakohasemat reklaami või piirata reklaami kuvamiste arvu. Need küpsised saavad seda teavet jagada teiste organisatsioonide või reklaamijatega. Need on püsivad küpsised ja peaaegu alati kolmanda osapoolte päritolu.
Wistia VideosSelle küpsise paigaldab veebisait Wistia ja seda kasutatakse kogu veebisaidil olevate videote funktsionaalsuse toetamiseks. See küpsis ei jälgi mitte ainult vaataja asukohta video sees, kui esitus katkestatakse, vaid märgib ka kasutaja tegevusi seoses video endaga.
VimeoVimeo OTT seab esimese osapoolega seotud, olulised küpsised, et võimaldada teatud funktsioone ja jätta meelde teie eelistused. Näiteks hoiavad küpsised teid sisse logitud, võimaldavad teil osta tooteid ning säilitada keele sätted.
LinkedInNeed küpsised võimaldavad Elfa Distrelecil jälgida Teie teekonda, kui Te välistes reklaamides klõpsates saidile saabute.
Google AdsNeed küpsised võimaldavad Distrelec'il näidata teile asjakohaseid reklaame, kui navigeerite veebilehelt eemale, samuti jälgida teie teekonda, kui klõpsate veebilehele välisreklaamilt.
Facebook Custom AudiencesNeed küpsised võimaldavad Distrelec'il näidata teile asjakohaseid reklaame, kui navigeerite veebilehelt eemale, samuti jälgida teie teekonda, kui klõpsate veebilehele välisreklaamilt.
Google DoubleclickNeed küpsised võimaldavad Distrelec'il jälgida teie teekonda, kui klõpsate veebilehele välisreklaamilt.
Push EngageDistrelec kasutab seda abonendi staatuse saamiseks. See sisaldab domeeni pushengage.com
ReevooNeed küpsised võimaldavad meil integreerida oma veebisaidile klientide kommentaare meie toodete kohta, mis on jäetud Reevoo veebisaidil.
TwitterNeed küpsised võimaldavad Elfa Distrelecil näidata Teile asjakohaseid reklaame, kui Te saidilt lahkute, ja jälgida Teie teekonda, kui Te välistes reklaamides klõpsates saidile saabute.
BingNeed küpsised võimaldavad Elfa Distrelecil näidata Teile asjakohaseid reklaame, kui Te saidilt lahkute, ja jälgida Teie teekonda, kui Te välistes reklaamides klõpsates saidile saabute.
YouTubeDistrelec kasutab YouTube'i videosisu salvestamiseks ja näitamiseks. Need küpsised seab YouTube oma teenuste kasutamise jälgimiseks. YouTube'i küpsised paigaldatakse ainult siis, kui vaatate videoid.
Google SignalsGoogle Signals annab aimu, kuidas kasutajad käituvad erinevates seadmetes ja lubab meil luua efektiivsemaid erinevate seadmete vahelisi turunduskampaaniaid ja aitab meid aru saada kliendi teekonnast.
Facebook Conversion APIFacebook Conversions API lubab meil saata veebilehe ja võrguühenduseta sündmuseid otse Facebooki, andes meile täieliku ülevaate meie klientide käitumisest ja lubades meil optimeerida Facebooki reklaame parema jõudluse jaoks
StackAdaptDistrelec kasutab StackAdapti, programmeeritud reklaamplatvormi, et luua klientidele isikustatud ja personaliseeritud rakendusi, mis põhinevad nende sirvimisajalool ja huvidel, võimendades nende veebikogemust ja aidates neil avastada tooteid ja teenuseid, mis vastavad nende vajadustele.
BloomreachBloomreach on turundussüsteem, mis lubab Elfa Distrelec koguda teavet, kuidas külastajad nende veebilehte kasutavad. See kasutab kliendi andmeid, nagu näiteks nimi, firma nimi, e-posti aadress ja sündmused, näiteks kui klient külastab soodusmüüki, siseneb või lahkub veebilehelt, et näha mida nad vaatavad ja mis tegevusi nad teevad. See lubab Elfa Distrelec anda asjakohast teavet turunduskirjades ja meie veebilehel.
Rangelt vajalikud küpsised
Need küpsised on hädavajalikud, et saaksite veebisaiti sirvida ja kasutada selle funktsioone, näiteks juurdepääsu saidi turvalistele aladele. Küpsised, mis võimaldavad veebipoodidel hoida teie tooteid teie ostukorvis, kui olete veebis ostmas, on rangelt vajalike küpsiste näide. Need küpsised on tavaliselt esimese osapoole küpsised.
FusionFusion on tehisintellektipõhine tehnoloogia otsinguks, navigeerimiseks, müügiks, personaliseerimiseks ja soovituste andmiseks. Enamik küpsiseid on "seansiküpsised". Need kustutatakse automaatselt pärast teie külastust. Teised küpsised jäävad teie seadme mällu, kuni need kustutate. Need küpsised võimaldavad teie brauseri ära tunda, kui külastate veebilehte järgmine kord. Küpsised aitavad veebilehte kasutajasõbralikumaks, tõhusamaks ja turvalisemaks muuta. Neid kasutatakse klikkide, ostukorvide ja tellimuste jälgimiseks.
FactFinderFACT-Finder on tehisintellektipõhine tehnoloogia otsinguks, navigeerimiseks, müügiks, personaliseerimiseks ja soovituste andmiseks. Enamik küpsiseid on "seansiküpsised". Need kustutatakse automaatselt pärast teie külastust. Teised küpsised jäävad teie seadme mällu, kuni need kustutate. Need küpsised võimaldavad teie brauseri ära tunda, kui külastate veebilehte järgmine kord. Küpsised aitavad veebilehte kasutajasõbralikumaks, tõhusamaks ja turvalisemaks muuta. Neid kasutatakse klikkide, ostukorvide ja tellimuste jälgimiseks.
Javascript Crypto LibraryNeid küpsiseid kasutatakse võrguressursside maksimeerimiseks, andmevoo haldamiseks ja kliendi veebisaitide kaitsmiseks pahatahtliku andmevoo eest.
DistrelecMe kasutame küpsiseid, mis aitavad meil meeles pidada ja töödelda teie ostukorvis olevaid kaupu. Neid kasutatakse ka selleks, et aidata meil mõista teie eelistusi, mis põhinevad teie varasemal või praegusel veebilehel toimuval tegevusel, mis võimaldab meil pakkuda teile paremaid teenuseid. Samuti kasutame küpsiseid, et aidata meil koguda koondandmeid saidi liikluse ja saidi suhtluse kohta, et saaksime tulevikus pakkuda paremaid saitikogemusi ja -vahendeid.
EnsightenEnsighten on sildihaldussüsteem. See lahendab veebilehtede märgistamise ja veebiturunduskampaaniate jälgimisega seotud probleeme, pakkudes universaalseid ehk serveripoolseid märgistuslahendusi. Mõnikord reklaamime kolmanda osapoole veebisaitidel. Ensighteni küpsiseid kasutatakse selleks, et aidata meil ja meie reklaamijatel näha, millistele reklaamidele te klõpsate ja milliste reklaamidega te suhtlete. Iga üks reklaamija kasutab oma jälgimisküpsiseid ja võetud andmed ei ole konfidentsiaalsed ega vahetatavad.
Component SearchKäivitatakse Traceparts'i integreerimise osana (kui seda ei aktsepteerita, siis ei kuvata ikooni). See sisaldab componentsearchengine.com domeeni
TracepartsTraceparts kasutab küpsiseid kasutaja seadme äratundmiseks, et kasutaja ei peaks esitama sama teavet mitu korda. Samuti analüüsib see andmeid, et aidata TracePartsil mõista, kuidas inimesed teenuseid kasutavad, et neid parandada ja näha, kui paljud inimesed kasutavad veebisaiti.
RapidspikeMe kasutame küpsiseid, mis aitavad meil meeles pidada ja töödelda teie ostukorvis olevaid kaupu. Neid kasutatakse ka selleks, et aidata meil mõista teie eelistusi, mis põhinevad teie varasemal või praegusel veebilehel toimuval tegevusel, mis võimaldab meil pakkuda teile paremaid teenuseid. Samuti kasutame küpsiseid, et aidata meil koguda koondandmeid saidi liikluse ja saidi suhtluse kohta, et saaksime tulevikus pakkuda paremaid saitikogemusi ja -vahendeid.
Google ReCaptchaNeed on olulised veebisaidi küpsised, mida kasutab Google reCAPTCHA. Need küpsised kasutavad jälgimise eesmärgil unikaalset identifikaatorit.
DistrelecMe kasutame küpsiseid, mis aitavad meil meeles pidada ja töödelda teie ostukorvis olevaid kaupu. Neid kasutatakse ka selleks, et aidata meil mõista teie eelistusi, mis põhinevad teie varasemal või praegusel veebilehel toimuval tegevusel, mis võimaldab meil pakkuda teile paremaid teenuseid. Samuti kasutame küpsiseid, et aidata meil koguda koondandmeid saidi liikluse ja saidi suhtluse kohta, et saaksime tulevikus pakkuda paremaid saitikogemusi ja -vahendeid.
nexus.ensighten.comEnsighten on sildihaldussüsteem. See lahendab veebilehtede märgistamise ja veebiturunduskampaaniate jälgimisega seotud probleeme, pakkudes universaalseid ehk serveripoolseid märgistuslahendusi. Mõnikord reklaamime kolmanda osapoole veebisaitidel. Ensighteni küpsiseid kasutatakse selleks, et aidata meil ja meie reklaamijatel näha, millistele reklaamidele te klõpsate ja milliste reklaamidega te suhtlete. Iga üks reklaamija kasutab oma jälgimisküpsiseid ja võetud andmed ei ole konfidentsiaalsed ega vahetatavad.
IncapsulaIncapsula DDoS-kaitse ja veebirakenduste tulemüüri küpsis. Küpsis on seatud selleks, et külastaja saaks veebilehe sisu ühest mitmest serverist, kui ta veebilehte sirvib. Võimaldab külastaja sessiooni säilitamist. Küpsis eemaldatakse pärast brauseri sulgemist, samas kui mõned püsivad 12 kuud.
GoogleSeda kasutatakse selleks, et määrata, kas kasutaja saab captcha. Kasutatakse botide kaitseks.
PiwikSee küpsis salvestab kasutaja unikaalse ID. Seda kasutatakse külastajate äratundmiseks ja nende erinevate seadete salvestamiseks. See salvestab ja jälgib lehekülje vaatamisi. Aegub see 13 kuu pärast, kuid seda saab muuta.
CHEQCHEQ täiustatud robotite vähendamise tehnoloogia eesmärk on eristada usaldusväärselt inimeste ja robotite algatatud tegevust. CHEQ küpsisefaile kasutatakse meie veebisaidile petturliku juurdepääsu tuvastamiseks ja blokeerimiseks. Küpsisefaile ei kasutata ühelgi teisel eesmärgil ja need ei sisalda isiklikke andmeid. Lisateabe saamiseks vaadake meie privaatsuseeskirju

2.6 Küpsiste sätted

Saate igal ajal meie veebisaidi jaluses oleva küpsiste nõusoleku reklaamiriba kaudu mittehädavajalike küpsiste seadeid muuta.

Lisateavet küpsiste kasutamise kohta veebisaitidel vt www.allaboutcookies.org

2.7 Küpsiste blokeerimine

Enamiku brauserite puhul on võimalik küpsised blokeerida. Näide:

 • Internet Exploreris saab kõik küpsised blokeerida, klõpsates valikut „Tööriistad", „Interneti-suvandid", „Privaatsus" ja seejärel valides liuguriga „Blokeeri kõik küpsised".
 • Mozilla Firefoxis saab kõik küpsised blokeerida, klõpsates valikut „Tööriistad", „Suvandid" ja seejärel lülitades jaotises „Privaatsus" suvandi „Saitide küpsised võetakse vastu" välja.

Kuid kõigi küpsiste blokeerimine mõjub paljude veebisaitide kasutatavusele halvasti.

2.8 Küpsiste kustutamine

Kõiki teie arvutisse salvestatud küpsiseid on mõistagi võimalik kustutada.

 • Kui kasutate Internet Explorerit, peate küpsisefailid käsitsi kustutama (lisateavet selle kohta vt http://support.microsoft.com/kb/278835).
 • Kui kasutate Mozilla Firefoxi ja soovite küpsised kustutada, peate esmalt kontrollima, kas küpsised kustutatakse, kui kasutate suvandit „Kustuta privaatsusandmed" (selle sätte muutmiseks klõpsake valikut „Tööriistad", „Suvandid", „Sätted" ja „Privaatsus") ja klõpsate menüüs „Tööriistad" suvandit „Kustuta hiljutine ajalugu".

Kui nõustusite sellel veebisaidil ning selle mobiilirakendustes mõõtmise ja optimeerimise küpsistega, kogub ja talletab andmeid Google Ireland Limitedi pakutav veebianalüüsiteenus Google Analytics. Andmeid kasutatakse kasutajaprofiilide loomiseks pseudonüümide all. Selle raames kasutatakse küpsiseid. Google Analytics kogub järgmisi isikuandmeid. Veebipõhised identifikaatorid, sh küpsiste identifikaatorid, internetiprotokolli aadressid ja seadme identifikaatorid, kliendi identifikaatorid. Nende küpsiste loodud andmed (sh teie lühendatud IP-aadress) edastatakse Google’i serverisse ja talletatakse seal. Google kasutab seda teavet teie veebisaidikasutuse hindamiseks, meile veebisaidi tegevuse kohta aruannete koostamiseks ning meie veebisaidi kasutamisega ja teie internetikasutusega seotud täiendavate analüüside ja hindamiste tegemiseks meie veebisaitide ning tootevaliku täiustamiseks ja tõhusaks kujundamiseks. Google võib siduda need andmed ka teie muude andmetega, nagu teie otsinguajalugu, isiklik Google’i konto, teiste seadmete kasutusandmed ning muud andmed, mida Google teie kohta talletab. Google Analytics talletab andmeid kuni 26 kuud. Pärast seda talletab Google Analytics ainult koondstatistikat.

Kasutame Google Analyticsit vaid juhul, kui olete sellega meie küpsiste reklaamiriba kaudu nõustunud. Mõnel juhul arvestage, et eelnimetatud andmed ja teave võidakse edastada Google’ist kolmandatesse riikidesse, kus asuvad Google’i andmekeskused või kus toimub andmete töötlemine, ning nendel kolmandatel riikidel (nt Ameerika Ühendriigid) ei ole Euroopa Komisjoni otsuse põhjal piisavat andmekaitsetaset. Selline andmeedastus Google’ist kolmandatesse riikidesse võib teie isikuandmeid ohustada, eelkõige põhjusel, et andmeid Ameerika Ühendriikidesse edastades ei saa välistada Ameerika Ühendriikide ametiasutuste juurdepääsu nendele andmetele. Siiski oleme sõlminud Google’iga Euroopa Liidu lepingusätted, mis hõlmavad ka mitmesuguseid standardseid tehnilisi ja korralduslikke meetmeid teie isikuandmete turvalisuse tagamiseks. Võtke nõusoleku andmisel ülaltoodud teavet arvesse.

Sellel veebisaidil kasutatakse veebisaidikasutuse kohta anonüümsel kujul teabe kogumiseks ja salvestamiseks ka nn ümbersuunamise tehnoloogiat. Mõnel juhul kasutatakse selle protsessi optimeerimiseks Google Analyticsi kaudu kogutud veebisaidi tegevusandmeid. Need andmed talletatakse teie arvutis nn küpsiste tekstifailidena. Tehnoloogia kasutab algoritmi veebisaidikasutuse analüüsimiseks ja saab seejärel kuvada suunatud tootesoovitusi huvipakkuvate ribareklaamidena teistel veebisaitidel (väljaandjad). Neid andmeid ei ole võimalik kasutada veebisaidi külastajate isiku tuvastamiseks. Kogutud andmeid kasutatakse ainult pakkumise täiustamiseks. Neid ei kasutata muul otstarbel ega edastata kolmandatele isikutele.

Selle veebisaidi puhul saate oma nõusoleku seoses Google Analyticsi jälgimisega igal ajal tühistada, muutes meie veebisaidi jaluses oleva küpsiste nõusoleku reklaamiriba kaudu seadeid. Saate kasutada ka brauseri pistikprogrammi, et küpsiste kogutavat teavet (sh teie IP-aadressi) ei edastataks Google’ile ja et Google ei saaks seda teavet kasutada. Vastava pistikprogrammi leiate järgmiselt lingilt: tools.google.com/dlpage/gaoptout

Teatis. Ülaltoodud linkidel klõpsates suunatakse teid teisele lehele ja me ei saa muuta seal kuvatavat teavet.

2.9 Suhtluslisandmooduli manustamine

Meie veebisaidil kasutatakse Facebooki, Google'i ja teisi suhtluslisandmooduleid. Sellest tulenevalt on meie veebisaidil kujutatud nupp „+ 1" või „f" või „ülessuunatud pöial". Need on Ameerika Ühendriikide ettevõtete Google Inc. (1600 Amphitheatre Parkway, Mountain View, CA 94043, USA) ja Facebook Inc. (1601 S California Ave, Palo Alto, CA 94394, USA) pakkumised.

Ainult nupu „+ 1" või „f" või „ülessuunatud pöial" klõpsamisel loob teie veebibrauser otseühenduse Facebooki või Google'i serveritega. Seejärel edastatakse nupu „+ 1" või „f" või „ülessuunatud pöial" sisu Google'i või Facebooki poolt otse teie veebibrauserisse, mis seob selle veebisaidiga. Seega puudub meil igasugune kontroll Google'i või Facebooki poolt vastava nupuga kogutavate andmete ulatuse üle.

Facebooki ja Google'i veebilehtedel (http://www.facebook.com/policy.php; http://www.google.com/Intel/de/+/policy/+1button.html) on esitatud üksikasjalik teave teie andmete ulatuse, tüübi, eesmärgi ja edasise töötlemise ning õiguste kohta teie privaatsuse kaitsmiseks.

Kui logite esmalt oma suhtlusvõrgustiku lehtedelt (Facebook ja Google +) välja ja kustutate saadetud küpsised, saate vältida teie andmete kogumist Facebooki või Google'i poolt meie veebisaidi külastamise käigus.

2.10 Kaitse rämpssisu ja hajutatud teenusetõkestamise rünnete vastu

Kasutame meie veebisaidi kaitsmiseks pahatahtliku liikluse, eelkõige rämpssisu ja hajutatud teenusetõkestamise rünnete eest, sobivaid tööriistu (nt Googleʼi teenust reCAPTCHA jm). Sellised teenused analüüsivad teie veebisaidikasutust, teie arvuti konfiguratsiooni (sh juba installitud Googleʼi või kolmanda osapoole küpsiseid) ja teie IP-aadressi, et teha kindlaks, kas olete ehtne või pahatahtlik kasutaja. Kui tuvastatakse probleem, palutakse teil teatud toimingute puhul tõestada, et te ei ole robot. Näiteks vormi esitamisel.

Neid andmeid edastatakse otse teie arvuti ning Googleʼi ja teiste kolmandate osapoolte Euroopas ja Ameerika Ühendriikides (Google) asuvate serverite vahel, mistõttu ei saa me mõjutada kuidagi kogutavate andmete ulatust ega seda, milleks neid hiljem kasutatakse.

Google'i reCAPTCHA on teenus, mida pakub Google Inc, 1600 Ampitheatre Parkway, Mountain View, CA 94043, USA. Lisateabe saamiseks teie andmete ulatuse, tüübi ja edasise töötlemise kohta ning selle kohta, kuidas oma privaatsust kaitsta, vaadake Google'i privaatsuseeskirju ( https://www.google.com/policies/privacy/ ) ja teenusetingimusi ( www.google.com/policies/terms ).

 

3. TEATIS POTENTSIAALSETELE KLIENTIDELE

määruse (EL) 2016/679 (edaspidi: GDPR) artikli 13 kohaselt

3.1 ANDMETÖÖTLEJA

Teie isikuandmete andmetöötleja (edaspidi:andmetöötleja) on Distrelec Manchester Ltd registreeritud asukohaga 7. korrus, 2 St Peter's Square, Manchester, M2 3AA, Suurbritannia.

Andmetöötlejaga saab võtta ühendust e-posti aadressil eesti@elfa.se või kiirkulleriga aadressil 7. korrus, 2 St Peter's Square, Manchester, M2 3AA, Suurbritannia.

3.2 ISIKUANDMETE MÄÄRATLUS JA TEAVE TÖÖTLEMISTOIMINGUTE KOHTA

GDPR-i kohaselt on isikuandmete määratlus järgmine. „ Igasugune teave tuvastatud või tuvastatava füüsilise isiku kohta. Tuvastatav füüsiline isik on isik, kelle saab tuvastada otseselt või kaudselt eelkõige mõne identifikaatori alusel, milleks võib olla nimi, isikukood, asukohateave või veebiidentifikaator, või tema ühe või mitme füüsilise, füsioloogilise, geneetilise, vaimse, majandusliku, kultuurilise või sotsiaalse tunnuse alusel “ (edaspidi „andmed“).

Vastutav töötleja võib töödelda järgmisi andmeid, mille võite olla esitanud vastutavale töötlejale tema veebipoes (edaspidi „ Elfa Distreleci veebipood“) registreerudes:

(i) tiitel, eesnimi, perekonnanimi, e-posti aadress;

(ii) aadress;

(iii) ametinimetus ja teave ettevõtte kohta, kelle heaks töötate (kohaldatavusel);

(iv) kontaktnumber (nt telefoni-, mobiili- ja/või faksinumber);

(v) tegevusvaldkond;

(vi) mis tahes muu nõutav või vabatahtlikult esitatav teave seoses Elfa Distreleci veebipoes registreerumisega.

Ülaltoodud andmete esitamine on vabatahtlik, ent juhul, kui:

• keeldute ülaltoodud punktides (i) kuni (iv) loetletud andmete esitamisest, ei ole vastutaval töötlejal võimalik teile Elfa Distreleci veebipoes kontot luua;

• otsustate, et te ei esita ülaltoodud punktis (v) loetletud andmeid, ei ole vastutaval töötlejal võimalik teiega telefoni (ja/või faksi) teel ühendust võtta, kui peaksite seoses oma esitatud taotlusega abi vajama;

• te ei esita ülaltoodud punktis (vi) loetletud andmeid, ei ole vastutaval töötlejal võimalik teile seoses huvipakkuva valdkonnaga uudiseid ja värskendusi edastada, kindlas valdkonnas pakkumisi teha ja/või teile kindlaid soovitud teenuseid osutada.

Igal juhul on vastutav töötleja kohustatud veenduma, et kogutud ja töödeldav teave oleks allpool sätestatud otstarbeks asjakohane ning et ei rikutaks teie privaatsust.

3.3 TÖÖTLEMISE OTSTARVE JA ÕIGUSLIK ALUS

a. Teie taotluste täitmine

Vastutav töötleja töötleb ülaltoodud jaotises 3.2 loetletud andmeid selleks, et täita teie taotlusi, mille võite olla esitanud Elfa Distreleci veebipoes registreerumiseks ning seal pakutavate teenuste, funktsioonide ja tööriistade kasutamiseks. Näiteks töödeldakse teie andmeid selleks, et pakkuda teile i) juurdepääsu Elfa Distreleci veebipoele, ii) võimalust osta seal saadaolevaid kaupu/teenuseid (või esitada tellimus) ning iii) abi ja tuge, mida võite vajada seoses Elfa Distreleci veebipoes registreerumise või selle kasutamisega. Pange tähele, et Elfa Distreleci veebipoes registreerimine ja kasutajakonto loomine ei ole kohustuslik. Tellimuse saab esitada ka külalisena maksmisega, eelkõige siis, kui ostate tavatarbijana. Lisateavet tellimustega seotud andmete töötlemise kohta vaadake allpool jaotistes 4.2 ja 4.4a.

Teie andmete töötlemise õiguslik alus on lepingu, mille üks pool te olete, täitmine või teie taotluste täitmine enne lepingu sõlmimist.

Võtke arvesse, et kui esitate tellimuse või otsustate osta Elfa Distreleci veebipoe kaudu tooteid või teenuseid, siis astute lepingulisse suhtesse Elfa Distreleci kontserni kohalikust juriidilisest isikust müüjaga, kes töötleb teie andmeid peamiselt teie tellimuse haldamiseks ning teile ostetud toodete ja/või teenuste pakkumiseks. Sellega seoses edastatakse teile kassas enne tellimuse esitamist GDPR-i artikli 14 alusel lisateavet.

b. Õigusjärgse kohustuse täitmine

Vastutav töötleja töötleb teie andmeid vajaduse korral selleks, et täita õigusjärgseid kohustusi seoses teie registreerumisega Elfa Distreleci veebipoes ning sooritada üldisemalt teie taotlus(t)e täitmiseks vajalikke tegevusi.

Andmete esitamine nimetatud otstarbel on kohustuslik.

c. Kliendirahuloluteadete saatmine

Kui esitate Elfa Distreleci veebipoes tellimuse või teete seal teatud toiminguid, võib vastutav töötleja töödelda teie andmeid, et saata teile seoses Elfa Distreleci veebipoe osutatud teenustega rahuloluküsitlusi ning küsida teilt, kas soovitaksite Elfa Distreleci oma sõpradele ja kolleegidele või kas jäite üldiselt meie veebipoe kasutamisega rahule. See aitab vastutaval töötlejal osutatavate teenuste kvaliteeti tõsta.

Selle käigus võidakse töödelda teie andmeid vastutava töötleja õigusjärgse huvi alusel, järgides GDPR-i põhimõtteid.

Võtke arvesse, et teil on õigus igal ajal tasuta selliste päringute saamisest keelduda, kui kasutate mis tahes kliendirahuloluteate jaluses olevat tellimuse tühistamise linki. Kui kasutate seda õigust, ei saa vastutav töötleja teile edaspidi sedalaadi kliendirahuloluteateid saata.

d. Turundus

Vastutav töötleja võib töödelda ülaltoodud paragrahvis 3.2 loetletud andmeid selleks, et: (i) saata teile turundusteateid ja/või pakkumisi seoses Elfa Distreleci veebipoes saadaolevate toodete ja/või teenustega, olgu need vastutava töötleja või muu juriidilise isiku (kontserni, millesse vastutav töötleja kuulub, liige või mitte) pakutavad, mille vastu võisite huvi üles näidata, olgu need sarnased (või mitte) toodetega, mida olete juba ostnud või tellinud või mille vastu olete huvi üles näidanud; (ii) kutsuda teid osalema Elfa Distreleci veebipoes saadaolevates algatustes, sooduskampaaniates, kliendiprogrammides ja/või vastutava töötleja, tema partnerite ja/või muude kontserni, millesse vastutav töötleja kuulub, juriidilistest isikutest liikmete korraldatud üritustel/algatustes; (iii) kutsuda teid proovima Elfa Distreleci veebipoes saadaolevaid uusi funktsioone ja/või tööriistu; (iv) saata teile meeldetuletusi, kui mõni teie Elfa Distreleci veebipoes alustatud toiming on pooleli jäänud; (v) küsida teilt tagasisidet ja paluda teil osaleda küsitlustes (isegi kui need ei ole rangelt seotud teie tehtud ostu või tellitud teenusega).

Võtke arvesse, et selleks, et vastutav töötleja saaks pakkuda teile teenuseid ja tooteid, millest te võite huvituda, ja/või võimaldada teil osaleda algatustes, mis võivad teile mingil määral huvi pakkuda, võib vastutaval töötlejal olla vaja võtta arvesse teie eelistusi, mida olete näidanud Elfa Distreleci veebipoes registreerumisel, seal saadaolevate funktsioonide kasutamisel või teatud kaupade asemel teiste kaupade ostmisel. See ei mõjuta teie õigusi ja vabadusi andmesubjektina, kuna teil on igal juhul võimalik pääseda juurde kõigile Elfa Distreleci veebipoes saadaolevatele toodetele/teenustele ja valida vabalt tooteid/teenuseid, mida soovite osta/tellida, ning puuduvad igasugused piirangud, mida rakendataks andmesubjekti eelistuste põhjal.

Vastutav töötleja võib teha seda (st saata selle paragrahvi alusel loetletud turundusteateid) ainult juhul, kui olete andnud selleks eelneva nõusoleku, mis on töötlemise õiguslik alus.

Võtke arvesse, et võite rakendada igal ajal tasuta oma õigust varem antud nõusolek andmete töötlemiseks nimetatud otstarbel tagasi võtta, kasutades selleks kas mis tahes saadud turundusteate jaluses olevat asjakohast linki või võttes vastutava töötlejaga ühendust allpool toodud kontaktandmetel ja viisidel. Kui otsustate nõusoleku tühistada, ei saa vastutav töötleja teile edaspidi sedalaadi turundus-/reklaamteateid saata.

e. Statistiline analüüs (st äriaruande koostamine kontserni tasemel)

Vastutav töötleja võib teha ostude, tellimuste ja muude Elfa Distreleci veebipoes või mujal sooritatud müügitegevuste statistilist analüüsi.

Selle käigus talletatakse teavet tavaliselt anonüümselt ja seda töödeldakse koondkujul. Seetõttu ei hõlma nimetatud tegevused teie andmete töötlemist ja see teave ei võimalda teid isiklikult tuvastada.

Teie andmete töötlemisel rakendatakse nende kaitsmiseks turbemeetmeid (nagu pseudonüümimine) ning vastutav töötleja võib töödelda neid asjakohaselt oma õigusliku huvi alusel.

3.4 TEIE ANDMETE AVALDAMINE EUROOPA LIIDUS ASUVATELE KOLMANDATELE POOLTELE

Vastutav töötleja võib avaldada teie andmeid kolmandatele pooltele, kes osutavad vastutavale töötlejale teie taotlus(t)e täitmiseks vajalikke ja/või funktsionaalseid teenuseid, ja/või seoses eespool sätestatud otstarvetega asjakohaste tegevuste haldamiseks.

Täpsemalt võidakse teie andmeid avaldada organisatsioonidele, kes toetavad vastutavat töötlejat Elfa Distreleci veebipoe käitamisel ja haldamisel või selle funktsioonide ning tööriistade loomisel, arendamisel ja juurutamisel või osutavad vastutavale töötlejale lisaks nimetatud tegevustele teenuseid, sealhulgas IT-teenuste osutajad, turundus- ja/või reklaamiagentuurid ja/või välised nõustajad.

Nimetatud kolmandad pooled töötlevad teie andmeid volitatud töötlejana.

Vastutav töötleja tagab volitatud töötlejate nimekirja ajakohasuse. Võite sellele nimekirjale juurdepääsu taotleda, võttes allpool toodud e-posti aadressil ühendust vastutava töötlejaga.

Vastutav töötleja võib avaldada teie andmeid ka kolmandatele pooltele, tehes seda õigusjärgsete kohustuste täitmiseks, ametivõimudele ja/või muudele kontserni Euroopa Majanduspiirkonnas tegutsevatele juriidilistest isikutest liikmetele, täpsemalt kontserni ettevõttele, kes sõlmib teiega (müügi/tarne) lepingu, ja/või neile, kes tegelevad teie tellitud/ostetud teenuste ja/või toodete kättetoimetamisega.

Vastutaval töötlejal pole mingit kavatsust teha teie andmeid avalikult kättesaadavaks.

3.5 ANDMETE EDASTAMINE KOLMANDATESSE RIIKIDESSE

Lisaks eespool toodud eesmärkidele võidakse teie andmeid edastada kontserni, millesse vastutav töötleja kuulub, teistele juriidilistest isikutest liikmetele (näiteks kontserni ettevõttele, kellega astute tellimuse esitamisel lepingulisse suhtesse, neile kontserni ettevõtetele, kes osutavad IT-abi teenust, ja/või neile, kes osutavad teie ostetud toodete/teenuste tarneks vajalikke või asjakohaseid teenuseid) või kolmandatest pooltest ettevõtetele, kes tegutsevad väljaspool Euroopa Majanduspiirkonda ja osutavad vastutava töötleja andmetöötlusega seotud teenuseid.

Kõnealune andmeedastus toimub üksnes siis, kui määruse nõuded on täidetud. Täpsemalt võib andmeedastus toimuda igal üksikul juhul Euroopa Komisjoni väljastatud piisavusotsuse alusel, kasutades standardseid lepingusätteid, ja/või rakendatava määruse mis tahes muu asjakohase kaitsemeetme alusel. Mis puudutab meiepoolset Google Analyticsi kasutamist ja sellega seotud andmeedastusi Google’ilt kolmandatele riikidele, vaadake üksikasjalikku teavet nende edastuste ja kehtivate kaitsemeetmete kohta ülaltoodud jaotises 2.8.

Võite küsida vastutavalt töötlejalt teavet väljaspool Euroopa Majanduspiirkonda asuvate riikide kohta, kuhu teie andmeid on edastatud, kasutades ülaltoodud e-posti aadressi.

3.6 KOHALDUV SÄILITUSPERIOOD

Reeglina peab vastutav töötleja tagama teie andmete töötlemise aja jooksul, mis on vajalik ülaltoodud paragrahvis 3.3 loetletud otstarvete täitmiseks.

Altpoolt leiate täpsema teabe vastutava töötleja andmesäilitusperioodi kohta seoses töötlemise iga otstarbega:

a) teie taotlus(t)e täitmise otstarbel töödeldakse teie andmeid seni, kuni olete Elfa Distreleci veebipoes registreeritud, see tähendab seni, kuni otsustate tellimuse tühistada, kustutades loodud konto, misjärel teie andmeid talletatakse kas 24 kuud pärast konto kustutamist, järgides õigusjärgseid kohustusi, või ainult vastutava töötleja õiguste kaitsmiseks;

b) õigusjärgsete kohustuste täitmise otstarbel töötleb ja talletab vastutav töötleja teie andmeid seni, kuni see on vajalik nimetatud õigusjärgsete kohustuste täitmiseks;

c) teile kliendirahuloluteadete saatmise otstarbel töödeldakse teie andmeid rangelt seni, kuni see on vajalik teilt pärast Elfa Distreleci veebipoes tellimuse esitamist või teatud toimingute tegemist tagasiside saamiseks (tavaliselt saadetakse see teade hiljemalt ühe kuu jooksul pärast asjakohast tellimust või konkreetset toimingut Elfa Distreleci veebipoes). Kui kliendirahuloluteade saadetakse koos viitega teie esitatud tellimusele või teie tehtud konkreetsele toimingule, ei saa te edaspidi sedalaadi teateid seoses nimetatud tellimuse/toiminguga, kuid teile võidakse saata uus kliendirahuloluteade, kui esitate Elfa Distreleci veebipoes järgmise tellimuse või teete seal veel olulisi toiminguid. Saate selliste teadete saamisest mis tahes ajal tasuta loobuda, kui klõpsate asjakohasel lingil mis tahes kliendirahuloluteate, mille võite saada, jaluses. Sellisel juhul ei töötle vastutav töötleja teie andmeid edaspidi enam sellel otstarbel;

d) ülaltoodud paragrahvi 3.3 punktis (d) loetletud turunduseesmärkidel, kui olete andnud eelneva nõusoleku, töödeldakse teie andmeid seni, kuni olete Elfa Distreleci veebipoes registreeritud (see tähendab seni, kuni otsustate tellimuse tühistada, kustutades loodud konto) ja 24 kuud pärast seda. Selles kontekstis võib vastutav töötleja võtta teile huvi pakkuda võivate turundusteadete ja/või kutsete saatmisel arvesse ainult neid eelistusi, mida olete näidanud viimase 12 kuu jooksul. See ei vähenda teie õigust teile huvi pakkuda võivate turundusteadete ja sooduspakkumiste/kutsete saatmisega seoses varem antud nõusolek mis tahes ajal tasuta tagasi võtta;

e) statistilise analüüsi otstarbel, kui selles kontekstis töödeldav teave jääb andmete mõiste piiresse, töödeldakse teie andmeid rangelt nimetatud eesmärgi täitmiseks vajaliku aja jooksul. Reeglina on vastutav töötleja kohustatud muutma andmed anonüümseks (või need vähemalt pseudonüümima või rakendama muid asjakohaseid turbemeetmeid) ning töötlema võimaluse korral ainult koondandmeid. Igal juhul sisaldavad aruanded ainult anonüümset teavet. Üksnes anonüümset teavet sisaldava aruande puhul puudub säilitamise ajapiirang.

3.7 TEIE KUI ANDMESUBJEKTI ANDMED

Teil kui andmesubjektil on igal ajal, kui vastutav töötleja teie andmeid valdab või töötleb, järgmised õigused.

Juurdepääsuõigus – teil on õigus saada kinnitus selle kohta, kas teie andmeid töödeldakse või mitte, ning kui seda tehakse, siis õigus andmetele juurde pääseda ja saada nimetatud töötlemise kohta mis tahes teavet.

Parandamisõigus – teil on õigus nõuda liigse viivituseta oma andmete parandamist, kui need on ebatäpsed või ebatäielikud.

Kustutamisõigus – eeldusel, et GDPR-is sätestatud tingimused on täidetud, on teil õigus nõuda meie kirjetest oma andmete kustutamist.

Töötlemise piiramise õigus – teatud tingimustel on teil õigus nõuda vastutavalt töötlejalt töötlemise piiramist.

Teisaldamisõigus – teil on õigus lasta edastada meie valduses olevad andmed teisele vastutavale töötlejale.

Vaidlustamisõigus – teil on õigus vaidlustada konkreetse olukorra alusel mis tahes ajal oma andmete töötlemine, mis põhineb vastutava töötleja õiguslikel huvidel, sealhulgas profiilimine, välja arvatud juhul, kui vastutav töötleja esitab töötlemiseks mõjuva õigusliku aluse, mis alistab andmesubjekti huvid, õigused ja vabadused, või kui see toimub õigustatud nõuete esitamiseks, rakendamiseks või kaitsmiseks.

Nõusoleku tühistamise õigus – teil on õigus eelnevalt antud nõusolek oma andmete töötlemiseks igal ajal tühistada, kui see tühistamine ei mõjuta nõusoleku alusel töötlemise seaduslikkust enne nõusoleku tühistamist.

Järelevalveasutusele kaebuse esitamise õigus – kui vastutav töötleja keeldub täitmast teie GDPR-i alusel kehtivate õiguste rakendamise taotlust, peab ta keeldumist põhjendama. Vajaduse korral on teil õigus esitada kaebus alltoodud paragrahvis sätestatud viisil.

Kui soovite rakendada oma GDPR-i alusel kehtivaid õigusi, võtke vastutava töötlejaga ühendust selleks ettenähtud e-posti aadressil eesti@elfa.se või kiirkulleri kaudu aadressil 7. korrus, 2 St Peter's Square, Manchester, M2 3AA, Suurbritannia.

3.8 KAEBUSED

Kui soovite teha esildise selle kohta, kuidas vastutav töötleja teie andmeid töötleb või kuidas teie kaebust on käsitletud, on teil õigus teha esildis otse pädevale järelevalveasutusele.

* * *

 

4. TEATIS KLIENTIDELE

määruse (EL) 2016/679 (edaspidi „määrus“ või „GDPR“) artikli 14 kohaselt

4.1 VASTUTAV TÖÖTLEJA

Teie isikuandmete vastutav töötleja (edaspidi „vastutav töötleja“) on ettevõte Elfa Distrelec OÜ , registreeritud aadressiga Hobujaama 4,5. korrus (5th floor) 10151 Tallinn, oma praeguse seadusliku esindaja isikus.

Saate võtta vastutava töötlejaga ühendust e-posti aadressil eesti@elfadistrelec.com või kiirkulleriga aadressil Hobujaama 4,5. korrus (5th floor) 10151 Tallinn.

4.2 ISIKUANDMETE MÄÄRATLUS JA TEAVE TÖÖTLEMISTOIMINGUTE KOHTA

GDPR-i kohaselt on isikuandmete määratlus järgmine. „ Igasugune teave tuvastatud või tuvastatava füüsilise isiku kohta. Tuvastatav füüsiline isik on isik, kelle saab tuvastada otseselt või kaudselt eelkõige mõne identifikaatori alusel, milleks võib olla nimi, isikukood, asukohateave või veebiidentifikaator, või tema ühe või mitme füüsilise, füsioloogilise, geneetilise, vaimse, majandusliku, kultuurilise või sotsiaalse tunnuse alusel “ (edaspidi „andmed“).

Vastutav töötleja töötleb järgmisi kogutavaid andmeid, et pakkuda teile Elfa Distreleci veebipoest ostetavaid/tellitavaid kaupu või teenuseid, ja kliendihooldetegevuste kontekstis:

(i) tiitel, eesnimi, perekonnanimi;

(ii) e-posti aadress;

(iii) aadress;

(iv) maksekaardiandmed või teave makseviiside kohta, mida kasutasite kassas tasumiseks;

(v) kontaktnumber (nt telefoni-, mobiili- ja/või faksinumber);

(vi) ametinimetus ja teave ettevõtte kohta, kelle heaks töötate (kohaldatavusel);

(vii) tegevusvaldkond;

(viii) mis tahes muud andmed, mis on nõutavad või mille te esitate vastutavale töötlejale vabatahtlikult seoses a) oma võimaliku tellimuse või ostuga, b) tegevustega lisaks neile tegevustele, mis on vajalikud teile ostetud või tellitud toote või teenuse pakkumiseks, samuti c) toimingutega, mida vastutav töötleja võib teha teie maksevõime kontrollimiseks ja/või pettuste vältimiseks.

Ülaltoodud andmete esitamine on vabatahtlik, ent juhul, kui:

• keeldute ülaltoodud punktides (i) kuni (iv) loetletud andmeid esitamast, ei saa vastutav töötleja teie esitatud tellimust töödelda ja/või teile huvipakkuvaid või ostetud/tellitud tooteid või teenuseid kätte toimetada;

• otsustate, et te ei esita ülaltoodud punktis (v) loetletud andmeid, ei ole vastutaval töötlejal võimalik teiega telefoni (ja/või faksi) teel ühendust võtta, kui peaksite seoses tellimuse või ostuga abi vajama, ega pakkuda teile kliendihooldetegevusi või üldiselt teenuseid ja/või teavitusi, mis võiksid teile huvi pakkuda;

• ei esita punktis (viii) loetletud andmeid, siis olenevalt puuduvast teabest ei saa vastutav töötleja sõlmida teiega lepingut või pakkuda teile kaupu või teenuseid, mida olete taotlenud või vajate.

Igal juhul on vastutav töötleja kohustatud veenduma, et kogutud ja töödeldav teave oleks siinkohal sätestatud otstarbeks asjakohane ning et ei rikutaks teie privaatsust.

4.3 ANDMETE ALLIKAS

Enamiku teie andmetest on kogunud ettevõte Distrelec Manchester Ltd., registreeritud asukohaga 7th Floor, 2 St Peter’s Square, Manchester, M2 3AA, Suurbritannia, kui lõite konto / registreerusite Elfa Distreleci veebipoes.

Need andmed avaldatakse vastutavale töötlejale, kui esitate Elfa Distreleci veebipoe kaudu vastutava töötleja müüdavate toodete/teenuste tellimuse või, üldisemalt, seoses ostudega, mille puhul vastutav töötleja haldab lepingusuhet ja asjakohast tarnet.

Muid andmeid (nagu maksmiseks kasutatud maksekaardi andmed), mis on vajalikud tellimuse esitamise võimaldamiseks, võidakse koguda otse kassalehel.

4.4 TÖÖTLEMISE OTSTARVE JA ÕIGUSLIK ALUS

a. Teie tellimuste täitmine, lepingueelsed tavakontrollid ja lepingusuhte haldus, külalisena maksmine

Vastutav töötleja töötleb ülaltoodud paragrahvis 4.2 loetletud andmeid teie tellimuste täitmiseks, lepingueelsete tavakontrollide tegemiseks, teie võimalike taotluste täitmiseks ja asjakohase teiega sõlmitud lepingusuhte haldamiseks. Teie andmeid võidakse töödelda eelkõige järgmiste tegevuste jaoks vajalike või nendega seotud toimingutega: kliendisuhtlus ja -haldus; enne teiega lepingu sõlmimist tehtavad kontrollid teie krediidivõime hindamiseks ja pettuste vältimiseks; tellimuste haldus; teie tellitud toodete/teenuste pakkumine; arvete väljastamine; maksete kogumine; müügijärgne ja tehniline tugi või üldised klienditoe tegevused jne. Kui te ei ole meie Elfa Distreleci veebipoes registreerunud ja seal külalisena maksmisega tellimust esitanud, töötleme jaotise 4.2 kohaselt neid andmeid, mis on vajalikud teie tellimuse täitmiseks ja töötlemiseks.

Teie andmete töötlemise õiguslik alus on lepingu, mille üks pool te olete, täitmine või teie taotlus(t)e täitmine enne lepingu sõlmimist.

b. Õigusjärgsete kohustuste täitmine

Vastutav töötleja töötleb teie andmeid vajaduse korral selleks, et täita õigusjärgseid kohustusi (sh rahapesu tõkestamise seadusega kehtestatud kohustused) teiega sõlmitud lepingusuhte haldamisel ning sooritada üldisemalt teie taotlus(t)e täitmiseks vajalikke tegevusi.

Andmete esitamine nimetatud otstarbel on kohustuslik.

c. Kliendirahuloluteadete saatmine

Kui ostate Elfa Distreleci veebipoest telefoni või e-posti teel tooteid ja/või teenuseid, võib vastutav töötleja töödelda teie andmeid, et saata teile teateid, mille eesmärk on mõista teie rahulolu konkreetse tellimuse/ostu või konkreetsete toodete/teenustega, mida võisite osta või tellida, ja uurida, kas te jäite ostukogemusega üldiselt rahule. See aitab vastutaval töötlejal osutatavate teenuste kvaliteeti tõsta.

Selle käigus võidakse töödelda teie andmeid vastutava töötleja õigusjärgse huvi alusel, järgides GDPR-i põhimõtteid.

Võtke arvesse, et teil on õigus igal ajal tasuta selliste päringute saamisest keelduda, kui kasutate mis tahes kliendirahuloluteate jaluses olevat tellimuse tühistamise linki. Kui kasutate seda õigust, ei saa vastutav töötleja teile edaspidi konkreetse ostu/tellimusega seotud kliendirahuloluteateid saata.

d. Statistiline analüüs (st äriaruande koostamine ettevõtte tasemel)

Vastutav töötleja võib teha ostude, tellimuste ja muude vastutava töötleja sooritatud müügitegevuste statistilist analüüsi.

Selle käigus talletatakse teavet tavaliselt anonüümselt ja seda töödeldakse koondkujul. Seetõttu ei hõlma nimetatud tegevused teie andmete töötlemist ja see teave ei võimalda teid isiklikult tuvastada.

Teie andmete töötlemisel rakendatakse nende kaitsmiseks turbemeetmeid (nagu pseudonüümimine) ning vastutav töötleja võib töödelda neid asjakohaselt oma õigusliku huvi alusel.

e. Sarnaste toodete soovituste saatmine e -posti teel olemasolevatele klientidele

Kui esitate meie veebipoes tellimuse, kasutame teie e -posti aadressi, et teavitada teid muudest meie tootevaliku toodetest, mis sarnanevad teie tellitud toodetega. [Me teavitame sellest oma veebipoes kassas.] Eespool nimetatud töötlemise õiguslikuks aluseks on meie õigustatud huvi (GDPR -i artikli 6 lõige 1, punkt 1 kiri f). Meil on soov saata oma olemasolevatele klientidele, kes on juba meie veebipoes tellimuse esitanud, reklaamkirju sarnaste toodete kohta. Saate tühistada nende e-kirjade saamise , klõpsates serviceemail@distrelec.com, enne kui me teie e-posti aadressi sel eesmärgil töötleme. Saate ka hiljem tühistada, klõpsates meilis oleval uudiskirja tellimuse tühistamise lingil.

4.5 TEIE ANDMETE AVALDAMINE EUROOPA LIIDUS ASUVATELE KOLMANDATELE POOLTELE

Vastutav töötleja võib avaldada teie andmeid kolmandatele pooltele, kes osutavad vastutavale töötlejale teie taotlus(t)e täitmiseks vajalikke ja/või funktsionaalseid teenuseid, ja/või seoses eespool sätestatud otstarvetega asjakohaste tegevuste haldamiseks.

Täpsemalt võidakse teie andmeid avaldada organisatsioonidele, sh nii ettevõtete grupi, kuhu vastutav töötleja kuulub, liikmed kui ka mitteliikmed, kes toetavad vastutavat töötlejat teiega sõlmitud lepingusuhte haldamisel, tehes lepingueelseid kontrolle teie maksuvõimekuse kontrollimiseks ja/või pettuste tõkestamiseks, ostetud toodete/teenuste kättetoimetamisel ja asjakohaste arvete väljastamisel või osutavad vastutavale töötlejale lisaks nimetatud tegevustele teenuseid, sealhulgas IT-teenuste osutajad ja/või välised nõustajad. Lisaks võidakse seoses konkreetse ostu või tellimusega teile kliendirahuloluteadete saatmiseks avaldada teie andmeid kontserni muudele juriidilistele isikutele,kes töötlevad neid vastutava töötleja nimel.

Nimetatud kolmandad pooled töötlevad teie andmeid volitatud töötlejana.

Vastutav töötleja tagab volitatud töötlejate nimekirja ajakohasuse. Võite sellele nimekirjale juurdepääsu taotleda, võttes ülaltoodud e-posti aadressil ühendust vastutava töötlejaga.

Vastutav töötleja võib avaldada teie andmeid ka kolmandatele pooltele, tehes seda õigusjärgsete kohustuste täitmiseks, ametivõimudele, muudele kontserni Euroopa Majanduspiirkonnas tegutsevatele juriidilistest isikutest liikmetele (täpsemalt kontserni neile ettevõtetele, kes tegelevad teie tellitud/ostetud teenuste ja/või toodete kättetoimetamisega), äriteabe, analüüsiteenuste ja äriülevaadete pakkujatele, pankadele, keda vastutav töötleja kasutab maksete tegemiseks, ja/või muudele finantsasutustele.

Vastutaval töötlejal pole mingit kavatsust teha teie andmeid avalikult kättesaadavaks.

4.6 ANDMETE EDASTAMINE KOLMANDATESSE RIIKIDESSE

Lisaks eespool toodud eesmärkidele võidakse teie andmeid edastada kontserni, millesse vastutav töötleja kuulub, teistele juriidilistest isikutest liikmetele (näiteks kontserni ettevõtetele, kes osutavad IT-abi teenust, ja/või neile, kes osutavad teie ostetud toodete/teenuste tarneks vajalikke või asjakohaseid teenuseid) või kolmandatest pooltest ettevõtetele, kes tegutsevad väljaspool Euroopa Majanduspiirkonda ja osutavad vastutava töötleja andmetöötlusega seotud teenuseid.

Kõnealune andmeedastus toimub üksnes siis, kui määruse nõuded on täidetud. Täpsemalt võib andmeedastus toimuda igal üksikul juhul Euroopa Komisjoni väljastatud piisavusotsuse alusel, kasutades standardseid lepingusätteid, ja/või rakendatava määruse mis tahes muu asjakohase kaitsemeetme alusel. Mis puudutab meiepoolset Google Analyticsi kasutamist ja sellega seotud andmeedastusi Google’ilt kolmandatele riikidele, vaadake üksikasjalikku teavet nende edastuste ja kehtivate kaitsemeetmete kohta ülaltoodud jaotises 2.8.

Võite küsida vastutavalt töötlejalt teavet riikide, kuhu teie andmeid on edastatud, kohta, kasutades ülaltoodud e-posti aadressi.

4.7 KOHALDUV SÄILITUSPERIOOD

Reeglina peab vastutav töötleja tagama teie andmete töötlemise aja jooksul, mis on vajalik ülaltoodud paragrahvis 4.4 loetletud otstarvete täitmiseks.

Altpoolt leiate täpsema teabe vastutava töötleja andmesäilitusperioodi kohta seoses töötlemise iga otstarbega:

a) teie andmeid töödeldakse teie taotlus(t)e täitmiseks seni, kuni kehtib teie ja vastutava töötleja vaheline lepingusuhe, see tähendab seni, kuni ostetud ja kättetoimetatud toodete/teenuste eest on vastutavale töötlejale tasutud ja tasumata maksekohustused puuduvad. Seejärel talletatakse teie andmeid 11 aastat õigusjärgsete kohustuste täitmiseks või ainult vastutava töötleja õiguste kaitsmiseks;

b) õigusjärgsete kohustuste täitmise otstarbel töötleb ja talletab vastutav töötleja teie andmeid seni, kuni see on vajalik nimetatud õigusjärgsete kohustuste täitmiseks;

c) teile kliendirahuloluteadete saatmise otstarbel töödeldakse teie andmeid rangelt seni, kuni see on vajalik teilt pärast konkreetse tellimuse esitamist, ostu tegemist või kindlate toodete/teenuste ostmist/tellimist tagasiside saamiseks (tavaliselt saadetakse see teade hiljemalt ühe kuu jooksul pärast teie viimast tellimust või ostu). Kui kliendirahuloluteade saadetakse koos viitega teie konkreetsele tellimusele, ostule või teie ostetud/tellitud toodetele/teenustele, ei saa te edaspidi sedalaadi teateid seoses kõnealuse tellimuse/ostu või asjakohaste ostetud/tellitud toodete/teenustega, kuid teile võidakse saata uus kliendirahuloluteade, kui esitate järgmise tellimuse või ostate muid tooteid/teenuseid. Võite otsustada selliste teadete saamisest koos viitega kindlatele tellimustele, ostudele ja/või konkreetsetele ostetud/tellitud toodetele/teenustele mis tahes ajal tasuta loobuda, kui klõpsate asjakohasel lingil mis tahes kliendirahuloluteate, mille võite saada, jaluses. Sellisel juhul ei töötle vastutav töötleja teie andmeid edaspidi enam sellel otstarbel;

d) statistilise analüüsi otstarbel, kui selles kontekstis töödeldav teave jääb andmete mõiste piiresse, töödeldakse teie andmeid rangelt nimetatud eesmärgi täitmiseks vajaliku aja jooksul. Reeglina on vastutav töötleja kohustatud muutma andmed anonüümseks (või need vähemalt pseudonüümima või rakendama muid asjakohaseid turbemeetmeid) ning töötlema võimaluse korral ainult koondandmeid. Igal juhul sisaldavad aruanded ainult anonüümset teavet. Üksnes anonüümset teavet sisaldava aruande puhul puudub säilitamise ajapiirang.

4.8 TEIE KUI ANDMESUBJEKTI ANDMED

Teil kui andmesubjektil on igal ajal, kui vastutav töötleja teie andmeid valdab või töötleb, järgmised õigused.

Juurdepääsuõigus – teil on õigus saada kinnitus selle kohta, kas teie andmeid töödeldakse või mitte, ning kui seda tehakse, siis õigus andmetele juurde pääseda ja saada nimetatud töötlemise kohta mis tahes teavet.

Parandamisõigus – teil on õigus nõuda liigse viivituseta oma andmete parandamist, kui need on ebatäpsed või ebatäielikud.

Kustutamisõigus – eeldusel, et GDPR-is sätestatud tingimused on täidetud, on teil õigus nõuda meie kirjetest oma andmete kustutamist.

Töötlemise piiramise õigus – teatud tingimustel on teil õigus nõuda vastutavalt töötlejalt töötlemise piiramist.

Teisaldamisõigus – teil on õigus lasta edastada meie valduses olevad andmed teisele vastutavale töötlejale.

Vaidlustamisõigus – teil on õigus vaidlustada konkreetse olukorra alusel mis tahes ajal oma andmete töötlemine, mis põhineb vastutava töötleja õiguslikel huvidel, sealhulgas profiilimine, välja arvatud juhul, kui vastutav töötleja esitab töötlemiseks mõjuva õigusliku aluse, mis alistab andmesubjekti huvid, õigused ja vabadused, või kui see toimub õigustatud nõuete esitamiseks, rakendamiseks või kaitsmiseks.

Nõusoleku tühistamise õigus – teil on õigus eelnevalt antud nõusolek oma andmete töötlemiseks igal ajal tühistada, kui see tühistamine ei mõjuta nõusoleku alusel töötlemise seaduslikkust enne nõusoleku tühistamist.

Järelevalveasutusele kaebuse esitamise õigus – kui vastutav töötleja keeldub täitmast teie GDPR-i alusel kehtivate õiguste rakendamise taotlust, peab ta keeldumist põhjendama. Vajaduse korral on teil õigus esitada kaebus alltoodud paragrahvis sätestatud viisil.

Kui soovite kasutada oma GDPR-i alusel kehtivaid õigusi, võtke vastutava töötlejaga ühendust selleks ettenähtud e-posti aadressil eesti@elfadistrelec.com, telefoninumbril +372 660 5327 või kiirkulleri kaudu aadressil Hobujaama 4,5. korrus (5th floor) 10151 Tallinn.

4.9 KAEBUSED

Kui soovite teha esildise selle kohta, kuidas vastutav töötleja teie andmeid töötleb või kuidas teie kaebust on käsitletud, on teil õigus teha esildis otse pädevale järelevalveasutusele.